bebeli.pl

Blog tematyczny o dzieciach i lifestylu

KobietaZdrowie

Co na przeziębienie w ciąży? Kilka sprawdzonych porad

Co na przeziębienie w ciąży? Kilka sprawdzonych porad

Ciąża to wyjątkowy czas, gdy kobieta szczególnie musi o siebie dbać. Nie powinniśmy zapominać o tym, aby każda z pań będąc w tym błogosławionym stanie uważała w szczególności na przyjmowane leki. Bardzo niebezpieczne dla każdej kobiety może okazać się przeziębienie, gdy pod sercem nosi swoje dziecko. Co można w tym przypadku zrobić, aby nie zaszkodzić maluchowi, a jednocześnie samemu wyzdrowieć?

Ciąża szczególnym stanem

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że ciąża w życiu każdej kobiety jest szczególnym stanem, gdy należy nieco zwolnić i skupić się nie tylko na sobie, ale w szczególności na rozwijającym się w łonie dziecku. Wszystko to, co robi kobieta bardzo wpływa na rozwijającego się malucha. Zdecydowanie dobre rzeczy wpłyną pozytywnie na jego rozwój, a w szczególności wysokiej jakości nieprzetworzone pokarmy. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że gdy kobieta dostarcza do swojego organizmu różnorodne toksyny, cierpi też dziecko. Może to negatywnie wpływać na rozwój płodu, powodować między innymi różnego rodzaju wady rozwojowe. Dlatego każda kobieta będąca w tym stanie powinna o siebie odpowiednio zadbać. Nie należy w szczególności przyjmować wielu leków, jeżeli nie skonsultujemy tego z farmaceutą. Jest to bardzo istotne, choć wiele pań o tym zapomina. Nawet gdy jeszcze nie mamy potwierdzone, że jesteśmy w ciąży, a przykładowo podejrzewamy, że tak może się stać, warto na to zwrócić szczególną uwagę. Wiele z leków może zaszkodzić dziecku, a także jak już wcześniej wspomniano, może negatywnie wpłynąć na rozwój samego płodu. Dlatego tak wiele kobiet jeżeli jest przykładowo tylko przeziębionych w ciąży, nie ma pojęcia co robić. Co na przeziębienie w ciąży? Co powinniśmy wybrać, aby nie zaszkodzić dziecku?

Co na przeziębienie w ciąży? Kilka porad dla przyszłych mam

Na pewno jak już wcześniej wspomniano, będąc w ciąży lub też podejrzewając ten stan, nie należy stosować żadnych leków farmaceutycznych bez konsultacji z lekarzem. Wiele kobiet popełnia w tym przypadku ogromny błąd i decyduje się przykładowo na zażycie leków, które zostały z ostatniej kuracji. Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, w szczególności jeżeli lekarz nas nie zbadał, a farmaceutyki są dodatkowo na receptę.

Najlepszym wyjściem na samym początku jest leczenie się domowymi sposobami oraz przyjmowanie witamin. Na pewno w przypadku przeziębienia bardzo ważna jest witamina C i powinniśmy systematycznie ją przyjmować. Dodatkowo nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne jest także aby nie przebywać w niskich temperaturach, ciepło się ubierać i zadbać o to, aby w mieszkaniu czy też domu także było ciepło. Warto pic dużo gorących płynów, na przykład herbatę. Jeżeli będzie nam dokuczał uporczywy ból gardła, powinniśmy zastosować płukanie z naparu szałwii z rumiankiem. Z kolei jeśli do tego będzie bardzo uporczywy katar, doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest płukanie nosa za pomocą roztworu wody morskiej. Zatem jak można zauważyć, możliwości jest bardzo dużo i niekoniecznie trzeba od razu przyjmować leki.

Udostępnij