Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom projekt pokoju dziecięcego

Projekt pokoju dziecięcego – o czym nie można zapomnieć?

Data publikacji 16 stycznia 2022


Aranżacja pokoju dziecięcego nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać. W pokoju powinna znaleźć się przestrzeń do odpoczynku, wspomagająca kreatywny rozwój oraz naukę. Jak wykonać projekt pokoju dziecięcego, który będzie idealny dla naszego malucha i dla nastolatka?

Pokój małego człowieka – perspektywa

Zastanawiając się jak wykonać projekt pokoju dziecięcego należy pamiętać, że małe dzieci widzą świat z zupełnie innej perspektywy niż dorośli. Koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę.

Planując pokój malucha, warto zejść na podłogę i ocenić pokój właśnie z tej perspektywy. Wtedy szybko okaże się, że to najniższe partie pokoju mają dla dziecka największe znaczenie. To tu się bawi, raczkuje i spędza najwięcej czasu.

Aranżując pokój dziecka koniecznie trzeba zadbać, by na podłodze znalazł się przyjemny w dotyku, miękki dywan. Warto również zadbać, by był kolorowy i radosny, gdyż to właśnie na nim maluch będzie się bawił i spędzał większość czasu.

Warto zadbać, by projekt pokoju dziecięcego był uniwersalny. Co to znaczy? Dzieci bardzo szybko dorastają. Po kilku latach ta przestrzeń będzie dla dziecka niewystarczająca i trzeba będzie ją zmienić. Dobrze zaplanowane pokoje wymagają wyłącznie niewielkich zmian. Dzięki temu można ograniczyć koszty remontu i czas.

Kolorystyka

Projekt pokoju dziecięcego powinien być radosny i kolorowy. Trzeba pamiętać, że świat dziecka jest pełen barw, zabawy i bajkowych postaci. Warto zadbać, by właśnie taki był pokój malucha.

Jako bazowe kolory warto wykorzystać barwy uniwersalne. Sprawdza się biel, szarości czy kolor jasnego drewna. Warto jednak zadbać, by rozweselić pokój używając barwnych dodatków.

Na jednej ścianie może być kolorowa tapeta, na której znajdą się ulubione motywy dziecka. Mogą to być postaci bajkowe, kolorowe zwierzaki czy abstrakcyjne wzory. Warto również wykorzystać takie dodatki jak naklejki ścienne dla dzieci, plakaty, obrazy czy zdjęcia. Siła jest w dodatkach.

Nie sama nauka dziecko żyje!

Projekt pokoju dziecięcego powinien zawierać rozwiązania, które pozwolą wydzielić strefy w pomieszczeniu.

Koniecznie trzeba zadbać, by w pokoju znalazły się szafy i komody, w których umieścimy ciuchy dziecka. W pokoju starszego dziecka musi znaleźć się wygodne miejsce do nauki. Koniecznie musi być biurko, ergonomiczny fotel i odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Dzieci spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej koniecznie trzeba zadbać, by była to przestrzeń funkcjonalna.

Projekt pokoju dziecięcego powinien zawierać również część wypoczynkową. Wygodne łóżko do spania to nie wszystko. Warto zadbać, by dziecko miało kącik do zabawy. W przypadku starszych dzieci sprawdzi się również miejsce z wygodnymi pufami lub fotelami, gdzie nastolatek będzie mógł zaprosić znajomych.

Aranżacja pokoju małego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Jednak dużo trudniej jest wykonać projekt pokoju starszego dziecka. Koniecznie trzeba pamiętać, że jest to przestrzeń dziecka, w której powinno dobrze się czuć. Aranżując pokój nastolatka, koniecznie trzeba zacząć od rozmowy czego dziecko oczekuje.

urodziny

Redakcja bebeli.pl

Witamy na naszym serwisie – przestrzeni stworzonej z myślą o Tobie i Twoich najbliższych. Nasza redakcja to zespół pełen pasji i zaangażowania. Każdy z nas wnosi unikalną wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu możemy dostarczać Ci treści najwyższej jakości. Wierzymy, że każdy dzień przynosi nowe możliwości do nauki, rozwoju i czerpania radości z życia. Dlatego nasze artykuły nie tylko informują, ale także inspirują do działania. Niezależnie od tego, czy szukasz porad dotyczących zdrowia, inspiracji do stworzenia wyjątkowego stylu, czy pomysłów na aranżację domu, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?