bebeli.pl

Blog tematyczny o dzieciach i lifestylu

KobietaModa

Czym powinny się cechować dobre ubrania do karmienia?

Czym powinny się cechować dobre ubrania do karmienia?

Wybór odpowiedniej odzieży dla młodych mam jest bardzo istotny. Wpływa on bowiem nie tylko na komfort noszenia produktów, ale również na komfort podczas karmienia dziecka. Godne polecenia ubrania do karmienia są zatem wykonane z przyjaznych skórze tkanin oraz posiadają krój ułatwiający przystawianie dziecka do piersi.

W jakich sklepach dostępne są ubrania do karmienia?

Jeszcze do niedawna dostęp do specjalistycznej odzieży był utrudniony. Na szczęście obecnie ubrania do karmienia są oferowane nie tylko w specjalistycznych punktach sprzedaży, ale również w wielu sieciach handlowych.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając ubrania dla karmiących?

Podczas zakupu tego typu odzieży należy zwrócić uwagę na ich kilka istotnych cech, w tym: łatwość i szybkość dostępu do piersi oraz ilość odsłanianego ciała, a także rodzaj zastosowanej tkaniny i komfortowy krój. Zastosowany materiał musi być przyjazny nie tylko skórze matki, ale również jej dziecka, które spędza długie godziny w jej bliskim kontakcie. Tkaniny nie mogą zatem powodować podrażnień oraz powinny być prane w niealergizujących proszkach lub płynach. Ubrania powinny być również tak zaprojektowane, aby umożliwiały odsłonięcie jedynie fragmentu ciała. Ich całkowite zdejmowanie w miejscu publicznym może być bowiem bardzo krępujące dla matki i zdecydowanie odbija się negatywnie na jej komforcie psychicznym. A jak wiadomo, niepokój matki przekłada się na samopoczucie jej dziecka oraz utrudnia skuteczne karmienie.

Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, w tym choćby koszule i bluzki rozpinane na guziki oraz zamki lub posiadające specjalne zakładki. Dość powszechnym rozwiązaniem są elementy garderoby rozpinane od góry. Wśród nich wymienić należy między innymi: koszule z długim lub krótkim rękawem, bluzki, bluzy, koszulki i sukienki. Jest to bardzo funkcjonale rozwiązanie, które może być z powodzeniem zastosowane w przypadku ubrań do karmienia dostosowanych do bardzo różnorodnych typów sylwetki. Wśród matek dużym zainteresowaniem cieszą się również ubrania o kroju kopertowym. Mogą to być sukienki, bluzki i koszule. Umożliwiają one szybkie i dyskretne nakarmienie dziecka bez konieczności odsłaniana nadmiaru ciała.

Jakie są inne elementy garderoby godne polecenia?

Jak wspomniano powyżej, w szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty różniące się fasonem, kolorem i ceną. W tym przypadku, nie warto jednak nadmiernie oszczędzać. Ubrania tanie zwykle mają tendencję do nadmiernego rozciągania się oraz blaknięcia podczas prania. Wysokogatunkowe produkty są droższe lecz wraz z wyższą ceną klientka otrzymuje wyrób trwały, wygodny i przyjazny skórze. Niektóre z nich są podano dodatkowo zdobione naszywkami czy nadrukami, co wpływa na ich atrakcyjny wygląd. Poza wyborem sukienki karmiące kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego biustonosza. Powinien on być wykonany z przewiewnej i elastycznej tkaniny. Musi posiadać szerokie ramiączka, które utrzymują ciężar piersi oraz nie powodują nadmiernego obciążania kręgosłupa. Młode matki powinny zwrócić również uwagę na wybór odpowiednich majtek korygujących, które poprawiają kształt ich sylwetki oraz wspomagają regenerację skóry na brzuchu.

Udostępnij