bebeli.pl

Blog tematyczny o dzieciach i lifestylu

DomDziecko

Jak dobrać odpowiednie rolety do pokoju dziecięcego?

Jak dobrać odpowiednie rolety do pokoju dziecięcego?

Dziecięcy pokój powinien być odpowiednio urządzony. Przede wszystkim musi być w nim bezpiecznie. Nie może zabraknąć miejsca do odpoczynku, zabawy oraz nauki. Meble i wyposażenie pokoju to jedna sprawa. Odrębną rzeczą są rolety, które stanowią nieodłączny element każdego pomieszczenia. Jak je wybrać? Które będą najlepsze?

Rolety do pokoju dziecięcego

Małe dziecko śpi kilka razy w ciągu doby. Najczęściej do pokoju wpadają promienie słoneczne, które utrudniają zasypianie. Z pomocą przychodzą rolety, które skutecznie chronią przed słońcem w ciągu dnia. Na rynku dostępne są różnego rodzaju rolety, które można dopasować do wystroju wnętrza. Jednym z rodzajów rolet są rolety rzymskie. Wykonane są one z grubego materiału, który nie przepuszcza światła. Idealnie sprawdzą się w pokoju niemowlaka. Można wybrać także rolety dzień – noc. Cechą charakterystyczną tych rolet jest fakt, że składają się z naprzemiennych pasów – jasnych i ciemnych. Jeśli chcemy mieć ciemność, to ustawiamy roletę w pozycji, w której ciemne pasy zasłaniają okno i bez problemu możemy usypiać dziecko do snu.

Jak wybrać rolety do pokoju dziecięcego?

Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach stosowanych w produkcji rolet. Dostępne są różne rodzaje i modele rolet, które z łatwością możemy dopasować do aranżacji pokoju. Przede wszystkim możemy kupić różne kolory rolet. Do pokoju dziecięcego najlepiej oczywiście wybrać rolety kolorowe. Jest wiele modeli z bajkowymi wzorami, które wyglądają niezwykle. Do rolet można dokupić dodatki w takim samym kolorze, dzięki czemu stworzymy w pokoju niepowtarzalny klimat. Dzieci uwielbiają kolory, dlatego rolety powinny chronić przed światłem, ale muszą także pięknie wyglądać. Rolety w pokoju dziecięcym muszą być bezpieczne. Należy zamontować je w taki sposób, aby dziecko nie miało dostępu do sznurka służącego do podnoszenia i opuszczania rolety. Roleta nie powinna posiadać u dołu metalowych elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla malucha.

Ozdobne rolety do pokoju dziecka

Roleta to nie tylko praktyczne wyposażenie. Roleta może być niezwykłą ozdobą, która może całkowicie odmienić oblicze pokoju. W dziecięcym pokoju powinna na oknie zawisnąć kolorowa roleta, która jest w 100% zaciemniająca. Tylko taka opcja pozwoli w spokoju zasnąć dziecku w środku dnia. Roleta całkowicie zaciemniająca wykonana jest z materiału, który nie przepuszcza światła. Materiały takie dostępne są w różnej kolorystyce, dzięki czemu możemy roletę dobrać do koloru ścian. Montując roletę, nie zapomnijmy o firance lub zasłonkach, które będą dodatkowo zdobiły okno. Firanki lub zasłony mogą być wykonane z delikatnego materiału, gdyż nie muszą chronić przed światłem. Dodatkowo można na karniszu zawiesić girlandy lub lampki Led. W pokoju starszego dziecka można zawiesić roletę nieco cieńszą. Nie musi ona chronić przed światłem w ciągu dnia, gdyż dzieciak już nie potrzebuje drzemki. Dobrym pomysłem jest wybór rolety wspólnie z dzieckiem, aby mogło ono samodzielnie wybrać najfajniejszą roletę dla siebie.

Udostępnij