bebeli.pl

Blog tematyczny o dzieciach i lifestylu

Moda

Długie kimono

Długie kimono

Długie kimono to tradycyjny strój japoński. Kojarzy się on przede wszystkim z szerokimi rękawami oraz charakterystycznym krojem, który kocha wiele kobiet.

Długie kimono damskie

Długie kimono damskie charakteryzuje się wspomnianymi szerokimi rękawami oraz długością, sięgającą zwykle poniżej kolan. Na rynku istnieje wiele kimon, stworzonych pod światowe standardy, przez co wiele z nich dość mocno odbiega od tradycyjnego ubrania.

Wiele współczesnych długich kimon damskich wykonuje się z efektownej koronki czy bardziej tradycyjnego lnu. Kimona, same w sobie, wydają się obrazem wolności i wygody, często noszone przez kobiety po domu zamiast szlafroka. Kojarzące się z gładkością i lekkością, bardziej nowoczesne kimona, coraz częściej goszczą w kobiecych szafach.

Poza kimonami kolejnym, tradycyjnym strojem japońskim jest zdecydowanie Yukata. Czym jednak różni się od swojej kuzyna?

Yukata damska

Porządna yukata damska od zawsze była szyta z lnu. Obecnie owa praktyka jest powielana, choć istnieje coraz więcej używanych do ich szycia materiałów. Yukata, podobnie jak kimono, jest tradycyjnym ubiorem w Japonii, które szczególnie ubierało (i często nadal ubiera) się w trakcie różnorodnych uroczystości.

Podczas gdy tradycyjne yukaty damskie tworzą kompletny strój, dobierany od rozmiarów XS do kilka razy XL, tak ich światowe wersje prezentują się trochę inaczej. Dostępne w sieci yukaty to najczęściej mniejsze wersje kimon, zakładane na ramiona niczym koszula, jednak bez guzików. To, co naprawdę wyróżnia dostępne u nas yukaty to ich tradycyjny krój z szerokimi rękawami i bardzo często niebanalna kolorystyka, często kojarzona z krajem wiśni. Wiele krojów i barw yukat kojarzy się również z barwami bardziej neutralnymi, czyli kolorami ziemi. Nic więc dziwnego, że coraz więcej sklepów wprowadza w swoje szeregi tego rodzaju barwy, w których każdy może poczuć się dobrze.

Piękno tradycji w zasięgu ręki

Prawdziwe kimona i yukaty są możliwe do kupienia dzięki internetowi. Jeśli zależy nam na pięknie i jakości, warto przejrzeć oferty i kupić ubranie ze swoich marzeń.

Udostępnij