bebeli.pl

Blog tematyczny o dzieciach i lifestylu

DzieckoKobieta

Sesja ciążowa – przygotowania do sesji z brzuszkiem

Sesja ciążowa – przygotowania do sesji z brzuszkiem

Sesja ciążowa to jeden z najlepszych pomysłów na utrwalenie pięknych wspomnień – oryginalne zdjęcia okażą się wspaniałą pamiątką zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka.

Sesja brzuszkowa – wybór odpowiedniego momentu

Idealny moment na wykonanie udanej sesji ciążowej to niezwykle kontrowersyjny temat – wiele przyszłych mam uważa, że najlepszy czas na zrobienie zdjęć przypada pomiędzy 6 a 8 miesiącem ciąży, kwestia ta jest jednak tak naprawdę bardzo indywidualna.

Na wybór najlepszego momentu do przeprowadzenia sesji będzie mieć wpływ między innymi wielkość oraz kształt brzuszka – zdjęcia warto robić wtedy, gdy ciążowy brzuszek będzie wystarczająco widoczny nawet pod nieco luźniejszym ubraniem.

Kolejna ważna kwestia to samopoczucie przyszłej mamy – zwlekanie z sesją do ostatnich chwil przed porodem może być źródłem dość sporego stresu, wykonania sesji nie powinno odkładać się więc na ostatnie tygodnie przed planowanym rozwiązaniem.

Przygotowania do sesji ciążowej – o czym pamiętać?

Aby sesja ciążowa przebiegała w spokojnej i przyjemnej atmosferze, warto zadbać o jej dokładne przygotowanie – improwizowanie bardzo często może przynieść zaskakujące rezultaty, jednak w przypadku ciężarnej nie zawsze będzie ono wskazane.

Planowanie sesji ciążowej trzeba rozpocząć od wyboru sprawdzonego i zaufanego fotografa – przyszła mama na sesji powinna czuć się bowiem pięknie, a co najważniejsze swobodnie. Dodatkowo warto zadbać również o przygotowanie alternatywy na wypadek niekorzystnej aury – kwestia ta dotyczy szczególnie kobiet, które planują przeprowadzenie sesji zdjęciowej jesienią lub zimą. Posiadania opcji w postaci dodatkowego terminu lub dobrze zaopatrzonego studia zdjęciowego przyda się w momencie nagłej zmiany planów.

Makijaż na sesję ciążową – jak wybrać odpowiedni?

Makijaż przygotowany na potrzeby sesji ciążowej musi być subtelny i delikatny, warto pamiętać również o tym, że powinien on przede wszystkim podkreślać naturalne piękne przyszłej mamy. Przygotowując makijaż na sesję ciążową warto zadbać o dokładne ujednolicenie kolorytu skóry oraz mocne rozświetlenie, dzięki którym twarz będzie doskonale prezentować się na zdjęciach.

Dodatkowo makijaż na sesję ciążową powinien skupiać się na jednym wyrazistym akcencie – dobrym pomysłem może okazać się na przykład nieco mocniejsze podkreślenie ust.

Sesja ciążowa – wybór idealnej garderoby

Wybór ubrań na sesję ciążową to dość skomplikowana kwestia, która zależy przede wszystkim od gustu i osobistych preferencji przyszłej mamy, większość pań decyduje się jednak na wybór kobiecych sukienek, które podkreślą krągłości, mocno uwydatniając brzuszek.

Niektóre kobiety decydują się także na sesję ciążową w bieliźnie – dobrym wyborem mogą okazać się w tym przypadku zwiewne i romantyczne koszule nocne, które zagwarantują piękny i niezwykle oryginalny efekt.

Na sesje w studiu, które umożliwią swobodną zamianę ubrań warto zabrać kilka zestawów odzieży – zróżnicowana garderoba pozwoli na stworzenie wielu ciekawych, a co najważniejsze bardzo różnorodnych stylizacji.

Udostępnij