Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom kącik dla niemowlaka

Jak urządzić kącik dla niemowlaka?

Data publikacji 15 stycznia 2022


Pojawienie się dziecka w rodzinie wiąże się z wieloma zmianami. Przede wszystkim rodzice muszą się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. Niemowlak wymaga całodobowej opieki. Trzeba także odpowiednio zaaranżować i przygotować pokój dla niego. Jak to zrobić? Co powinno znaleźć się w kąciku dla niemowlaka?

Kącik dla niemowlaka w sypialni rodziców

Najczęściej rodzice pierwsze miesiące chcą spędzić przy dziecku, dlatego urządzają kącik w swojej sypialni. Bardzo dobrym pomysłem jest wygospodarowanie części pokoju, która będzie przeznaczona dla maluszka. Jeśli mamy dużą sypialnię, to możemy postawić większe łóżeczko. Jeśli miejsce jest ograniczone, to można do łóżka dołożyć dostawkę lub kupić niewielkie łóżeczko. Potrzebna jest także komoda, w której będziemy mogli trzymać ciuszki, pieluszki i inne przedmioty codziennego użytku. Na komodzie można postawić przewijak, rożek i kocyk, które przydadzą się w każdej sytuacji. Ważne jest również wygospodarowanie miejsca do karmienia. Mama musi mieć wygodny fotel, na którym usiądzie z niemowlakiem.

Kącik niemowlęcy w oddzielnym pokoju

Jeśli nie chcemy urządzać kącika dla niemowlaka we własnej sypialni, to możemy wygospodarować oddzielny pokoik. Pokój najlepiej jest przygotować w ostatnich miesiącach ciąży, aby był gotowy na przyjście dziecka. W takim pomieszczeniu możemy rozmieścić niezbędne mebelki w taki sposób, aby opieka nad maluchem była wygodna i szybka. Warto pomalować ściany na jakiś kolor lub położyć tapetę w kolorowe wzory, aby dziecko dorastało w przytulnym otoczeniu. Pod ścianą powinno stać łóżeczko. Nad łóżeczkiem można umieścić pozytywkę, która będzie usypiać maluszka do snu. Nad łóżkiem powinna wisieć lampka o niewielkiej mocy. Może ona palić się całą noc, aby rodzic miał wgląd na dziecko w każdym momencie bez konieczności wchodzenia do pokoju. Czego nie powinno jeszcze zabraknąć? Oczywiście komody, szafek i przewijaka. Przyda się także fotel oraz duży dywan, który sprawi, że pokój będzie wyglądać przytulnie.

Niezbędne dekoracje w kąciku dla niemowlaka

Kącik dla niemowlaka powinien być urządzony w taki sposób, aby rodzice mieli dobry wgląd na maluszka. Warto w pokoju oddzielić miejsce, w którym dziecko będzie bezpieczne podczas zabawy. Może to być miejsce na dywanie wydzielone barierkami. Ważne są dekoracje i elementy ozdobne. Dziecko od małego szybko się uczy i poznaje otoczenie. Im więcej kolorów, tym dziecko szybciej się rozwija. Ważne są także odpowiednie zabawki, którymi niemowlak się bawi. Przede wszystkim powinny być one bezpieczne i atestowane. Ważne jest także to, aby maluch poznawał nowe rzeczy i cały czas się uczył. Dobrym pomysłem są drewniane zabawki, które są całkowicie bezpieczne i ekologiczne. Na komodzie można postawić pozytywkę, która podczas zabawy będzie grać i oswajać maluszka z dźwiękami muzyki. W łóżeczku można położyć poduszeczki, do których maluch może się przytulać. Najważniejsze jest to, aby nie posiadały one drobnych elementów, które dziecko mogłoby odczepić i włożyć do buzi.

urodziny

Redakcja bebeli.pl

Witamy na naszym serwisie – przestrzeni stworzonej z myślą o Tobie i Twoich najbliższych. Nasza redakcja to zespół pełen pasji i zaangażowania. Każdy z nas wnosi unikalną wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu możemy dostarczać Ci treści najwyższej jakości. Wierzymy, że każdy dzień przynosi nowe możliwości do nauki, rozwoju i czerpania radości z życia. Dlatego nasze artykuły nie tylko informują, ale także inspirują do działania. Niezależnie od tego, czy szukasz porad dotyczących zdrowia, inspiracji do stworzenia wyjątkowego stylu, czy pomysłów na aranżację domu, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?